جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۶
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۱۵۴۹
گزارشگر : ۸۳

توزیع 350 هزار وعده غذای گرم در قالب پویش مردمی اطعام مهدوی بین نیازمندان استان گیلان

(سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵:۲۶

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان: در ماه مبارک رمضان در قالب آشپزخانه های اطعام مهدوی 350 هزار وعده غذای گرم با رعایت تمامی نکات بهداشتی تأمین و بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی در حاشیه آئین افتتاح همزمان آشپزخانه های طرح اطعام مهدوی، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان در سه محور تأمین سبد کالا و اطعام مهدوی، حامی یابی برای فرزندان ایتام و محسنین، و دریافت کفارات و زکات فطریه و توزیع آن بین نیازمندان، خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه امسال هم مانند سال گذشته غذای گرم با رعایت تمامی نکات بهداشتی، به صورت روزانه آماده و بین مددجویان توزیع خواهد شد، افزود: پیش بینی شده است، 350 هزار وعده غذای گرم در قالب پویش مردمی اطعام مهدوی با کمک خیّران نیک اندیش بین نیازمندان استان گیلان توزیع گردد.

وی، ادامه داد: در ماه مبارک رمضان سال گذشته خیّران نیک اندیش با مشارکت حدود 7 میلیارد تومانی به یاری این نهاد در اطعام خانوارهای مددجو شتافتند که پیش بینی می گردد امسال این میزان مشارکت در اطعام نیازمندان از رشد حداقل ۳۰ درصدی برخوردار باشد.

اهرابی، تأمین بسته های معیشتی برای خانوارهای نیازمند را از دیگر برنامه های کمیته امداد برشمرد و اضافه کرد: پیش بینی می شود در ماه رمضان سالجاری بیش از 27500 سبد معیشتی حاوی اقلام غذایی مورد نیاز خانوارها توسط نیکوکاران تأمین و توزیع شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، یکی دیگر از برنامه های مهم در این ماه را جذب حامی برای فرزندان یتیم و محسنین استان عنوان کرد و گفت: پویش ایران مهربان با هدف اینکه در سال ۱۴۰۰ هیچ فرزند یتیمی بدون حامی نباشد، از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با مشارکت خیّران و حامیان معزز تا پایان ماه رمضان المبارک این موضوع محقق گردد.

وی، یاد آورشد: علاقمندان به حمایت از فرزندان ایتام و محسنین می‌توانند با ارسال عدد 013 به سامانه پیامکی 30003333 یا تماس با شماره 01333365710 و یا ورود به سایت ekram.emdad.ir و یا همچنین مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در سطح استان، در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی خود در این امر خیر مشارکت کنند.

اهرابی در پایان خاطرنشان کرد: مردم نیک اندیش و خیّران استان می توانند بدون مراجعه حضوری، نذورات و کمک های نقدی خود را از طریق کد دستوری #۰13*۸۸۷۷* و یا شماره حساب 0109352176004 و شماره کارت 6037991899957678  نزد بانک ملی، واریز نمایند تا در اسرع وقت به دست نیازمندان استان برسد.

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۱,۲۸۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید