جزییات خبر

شنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۷
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۳۳۵۴
گزارشگر : ۸۳
به مناسبت سالروز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) صورت گرفت

توزیع 135 فقره کمک هزینه ازدواج به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان

(شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۱:۵۷

مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد گفت: در حال حاضر 144 هزار نفر از مددجویان این نهاد از خدمات بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق روستائیان و عشایر برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی با اشاره به اینکه کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت یکی از رسالت های کمیته امداد می­باشد، گفت: بدین منظور ستاد طرح کوثر در سطح استان و شهرستان ها تشکیل گردیده است.

وی، با برشمردن برخی از برنامه های این نهاد همزمان با روز ملی ازدواج، عنوان کرد: اهداء بسته های جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، انجام مشاوره های فردی ازدواج به صورت تلفنی و حضوری، برگزاری مسابقات فرهنگی و اعطاء هدایای فرهنگی به مزدوجین تحت حمایت و تقدیر از خیرین فعال در حوزه ازدواج از برنامه های این نهاد به مناسبت این ایام بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، ادامه داد: تجلیل از زوج های جوان دارای مهریه پایین و ارزش گذاری بر این امر پسندیده، دیدار و تجلیل از زوجین جوان موفق و نخبه در حوزه های مختلف علوم دینی و قرآنی، علمی و پژوهشی، فرهنگی وهنری، ورزشی و...، پرداخت تسهیلات به زوجین جوان متقاضی دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از دیگر خدمات این نهاد به مناسبت این ایام بود.

اهرابی، افزود: تعامل مؤثر و بهره مندی از ظرفیت های فکری و امکانات مادی و معنوی سایر نهادهای اجتماعی مرتبط در جهت شناسایی راهکارهای ترویج ازدواج های آسان، آگاهانه و پایدار و همچنین ارتقاء سطح کیفی و اصلاح سبک زندگی زوجین بر اساس آموزه های دینی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی در خصوص کسب مهارت های زندگی و همسرداری بر پایه سبک زندگی اسلامی و نیز تشویق و ترغیب زوج های جوان به فرزندآوری از دیگر فعالیت های این نهاد در حوزه گسترش سنت حسنه ازدواج می باشد.

وی، با اشاره به ارائه خدمات اشتغال به زوجین جوان مستعد طرح های اشتغال، اضافه کرد: ارائه مشاوره شغلی، استعداد سنجی، حرفه آموزی، کاریابی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از جمله این خدمات می باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با اشاره به نقش مهم حامیان، خیّران و دستگاه‌های اجرایی در توانمندسازی خانواده های نیازمند، اظهارکرد: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت پوشش و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر از جمله حمایت‌های کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، زمینه های لازم برای ازدواج موفق و پایدار برای خانواده های تحت حمایت فراهم آید و از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

اهرابی، با بیان اینکه به مناسبت روز ملی ازدواج، تعداد 135 فقره هدیه ازدواج بصورت کالا به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان توزیع گردید، اضافه کرد: در 4 ماهه اول سال جاری، 475 فقره هدیه ازدواج به زوجین جوان خانواده های عزتمند کمیته امداد امام استان گیلان به مبلغ بالغ بر 82 میلیارد ریال اهداء شده است.

وی، با بیان اینکه این کالاهای غیرنقدی شامل یخچال، تلویزیون، ماشین ­لباسشویی، جاروبرقی، اجاق گاز و برخی از لوازم ضروری منزل بوده است، گفت: این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در ادامه عنوان کرد: طی سال گذشته، با برگزاری کلاس های آموزشی مشاوره ای توسعه ازدواج مجدد پایدار و حمایت های صورت گرفته، 240 ازدواج مجدد موفق و پایدار انجام شده است.

اهرابی، با بیان اینکه کمیته امداد علاوه بر پرداخت کمک هزینه ازدواج به دختران و پسران خانواده ها‌ی تحت حمایت این نهاد، تا سقف 15 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه بدون بهره در قالب وام کارگشایی به این افراد پرداخت می نماید، اضافه کرد: طی سال گذشته بالغ بر 18 میلیارد ریال  و در سال جاری هم بالغ بر 3 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی، در پایان ضمن قدردانی از خیّران و نیکوکاران، خاطرنشان کرد: بالغ بر 500 زوج تحت حمایت در انتظار دریافت خدمت جهت شروع یک زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه می باشند که امید است با دستان مهربان و گشایشگر عزیزان نیکوکار، هر چه زودتر این امکان میّسر شود.

گفتنی است طی سال گذشته 2186 فقره هدیه ازدواج به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان به مبلغ بالغ بر 11 میلیارد تومان اهدا شد که ارزش هر فقره بین 5 تا 30 میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۸۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید