جزییات خبر

سه شنبه / ۶ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۴۶۳۱
گزارشگر : ۸۳

طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان اجرا می‌شود

(سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۲

با تولید کدهای QR برای تمامی مشترکین صندوقهای صدقات خانگی، نیکوکاران گیلانی از این ‌پس می‌توانند صدقات و کمک‌های خود را از این طریق پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با اعلام این خبر گفت: این نهاد درصدد است از شیوه‌های نوین در بستر الکترونیکی به‌ویژه در شرایط سخت کرونایی برای دریافت کمک‌های مردمی اقدام کند، لذا با تولید کدهای QR برای تمامی مشترکین صنادیق صدقات خانگی، نیکوکاران ازاین‌پس می‌توانند صدقات و کمک‌های خود را از این طریق پرداخت کنند.

اهرابی، ادامه داد: با تولید و چاپ لیبل های QR برای 240 هزار صندوق و نصب آن‌ها طی هفته های آتی توسط نیروهای مشارکت و مراکز نیکوکاری کمیته امداد استان، امکان پرداخت از این طریق برای مشترکان فراهم خواهد شد.

وی، خاطرنشان کرد: خیّران می‌توانند با نصب "اسکنر بارکد" بر روی گوشی همراه با استفاده از دوربین کد QR را اسکن کرده تا گوشی به‌طور خودکار وارد صفحه اطلاعات مشترکین صدقات شده و پس از ورود به صفحه پرداخت بانکی نسبت به واردکردن مبلغ موردنظر اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان تأکید کرد: از این پس یکی از راه های مساعدت‌ها و نذورات خیّرین از طریق اسکن کدQR   نصب شده بر روی صنادیق و همچنین بنر‌های نصب شده در معابر و ادارات خواهد بود.

وی، یادآور شد: عدم نیاز به مراجعه حضوری و پیشگیری از انتقال بیماری‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین جلوگیری از استهلاک پول ملی از اهم مزایای اجرای این طرح است.

اهرابی، با اشاره به اینکه پرداخت الکترونیکی از طریق سامانه (ussd) از دیگر روش‌های پرداخت صدقه است، اضافه کرد: این سامانه بر روی تمام سیم‌کارت‌های (دائمی و اعتباری) فعال است و کافی است خیّرین کد دستوری #۰13*8877* را شماره‌گیری نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه صدقه اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، تصریح کرد: به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

وی، با برشمردن موارد مصرف وجوهات صدقات، گفت: مراحم دریافتی برای کمک به خرید، ساخت و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به امر ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت، هزینه می گردد.

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۸۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید