جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۴۷۲۸
گزارشگر : ۸۳
طی شش ماهه نخست سال صورت پذیرفت:

دو هزار و 93 مورد خدمات حقوقی به مددجویان گیلانی

(یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۵۲

رییس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، گفت: طی شش‌ماهه نخست امسال، دو هزار و 93 مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی نیرومند با بیان اینکه حمایت حقوقی و معاضدت قضایی مددجویان با رویکرد پیشگیری و توانمندسازی انجام می‌شود، گفت: ارائه مشاوره‌های حقوقی، تنظیم اظهارنامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات دادرسی، راهنمایی و حمایت حقوقی برای اجرای احکام و سازش بین اصحاب دعوی و همچنین معرفی مددجویان برای اخذ وکیل معاضدتی از جمله اقدامات حقوقی این نهاد برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف تحت حمایت است.

وی، ادامه داد: طی شش‌ماهه نخست امسال دو هزار و 93 مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان ارائه شده است.

رییس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، تصریح کرد: صیانت از نهاد خانواده و ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حمایت‌های لازم حقوقی و قضایی از افراد و خانواده‌های نیازمند از جمله اهداف مهم کمیته امداد است.

نیرومند با تأکید بر اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و دارای مشکلات حقوقی متعددی هستند، گفت: تا کنون 231 وکیل نیکوکار جهت وکالت معاضدتی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اعلام آمادگی نموده اند و به همین منظور وکلا و مشاوران نیکوکار می‌توانند برای معاضدت حقوقی و خدمت‌رسانی به محرومان و احقاق حق آنان با کمیته امداد امام(ره) همکاری کنند.

وی، یادآور شد: آگاه‌سازی و هدایت مددجویان تحت حمایت پیرامون مسائل حقوقی و قضایی از جمله فعالیت‌های این نهاد است و بسیاری از مددجویان به هنگام بروز مشکلات حقوقی و قضایی به حقوق قانونی خود آگاه نبوده و در احقاق حقوق حقه خود دچار کاستی و ناتوانی می‌شوند، لذا در این راستا کمیته امداد امام(ره) استان میز خدمت حقوقی را راه اندازی نموده است.

رییس اداره حقوقی، املاک و امور نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در پایان عنوان کرد: سال گذشته بیش از 3500 مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان ارائه شد.

 انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۳۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید