جزییات خبر

شنبه / ۱۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۴۷۸۷
گزارشگر : ۸۳
در شش ماه ابتدایی سال جاری محقق شد؛

کمک بالغ بر 30 میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین

(شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۳۸

حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین طی شش ماه اول سال جاری، بیش از 30 میلیارد و 420 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با قدردانی از حمایت های مادی و معنوی نیکوکاران به نیازمندان به ویژه ایتام و محسنین، گفت: درحال حاضر 3 هزار و 324 یتیم و 8 هزار و 346 فرزند محسنین در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، با بیان اینکه حدود 41 هزار و 939 حامی نیکوکار، حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین استان گیلان را بر عهده دارند، افزود: از ابتدای سال تا کنون 6 هزار و 133 حامی جدید در طرح اکرام برای حمایت مادی و معنوی فرزندان ثبت نام کرده اند.

اهرابی، با بیان اینکه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین طی شش ماه اول سال جاری بیش از 30 میلیارد و 420 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، تصریح کرد: از مجموع کمک های اهداء شده، مبلغ حدود  19 میلیارد تومان به صورت نقدی و حدود 11 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به اینکه سرانه نقدی دریافتی هر فرزند یتیم حدود 485 هزار تومان و فرزندان محسنین 244  هزار تومان است، بیان کرد: کمک های حامیان در بخش های کمک به معیشت، خرید جهیزیه، تحصیل، درمان و مسکن هزینه می گردد.

وی، با اشاره به نحوه ثبت نام حامیان، گفت: مردم نوعدوست و خیّر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام نمایند. همچنین حامیان با مراجعه حضوری یا تلفنی به واحدهای اکرام ادارات امداد استان می توانند نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خود را جهت حمایت انتخاب نمایند.

اهرابی، ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیّرین، گفت: به منظور تسهیل در روش های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می شود که حامیان می توانند بدون شناسه واریز و از طریق سایت و یا کلیه درگاه های بانکی و اپلیکیشن های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام نموده و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده نمایند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، در پایان با قدردانی از همراهی همیشگی مردم نیکوکار گیلان، عنوان کرد: تعداد 681 فرزند یتیم و محسنین به تازگی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قرار گرفته اند که فاقد حامی بوده و امید است با مشارکت مردم خیّر استان، بتوانیم نیازمندی های این عزیزان را نیز برطرف کنیم.

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۳۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید