جزییات خبر

یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۱
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۸۴۸۰۳
گزارشگر : ۸۳
در شش ماهه نخست امسال انجام شد؛

پرداخت بیش از شش میلیارد و هشتصد میلیون تومان حق بیمه مددجویان گیلانی

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۰۱

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان از پرداخت بیش از شش میلیارد و هشتصد میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی گفت: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی بیش از 2900 نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، اضافه کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرفه و مشاغل آزاد، بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.

 اهرابی، با بیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، با هدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: با پرداخت حق بیمه اجتماعی، مددجویان می توانند از مزایای بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی برخوردار شوند.

وی  افزود: شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان 55 سال سن و مردان 60 سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه حداقل 10 سال است که در سال جاری 472 نفر از بیمه شدگان از مزایای دریافت مستمری، بازنشستگی و مستمری برای بازماندگان و ازکارافتادگی بهره مند شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، اضافه کرد: طی سال جاری به منظور دریافت مستمری بازنشستگی از سازمان نأمین اجتماعی و خارج شدن این افراد از حمایت کمیته امداد، حدود سه میلیارد و پانصد میلیون تومان مساعدت بلاعوض پرداخت شده است.

اهرابی، در پایان گفت: در حال حاضر 4291 نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر بوده که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به صندوق بیمه روستائیان و عشایر واریز می شود و برای سال جاری نیز مبلغ حدود یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان در این خصوص واریز شده است.

انتهای پیام/.

تعداد بازدید : ۳۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید